Ceremonie

Každý úspěšný absolvent programu DofE se může zúčastnit slavnostního předávání certifikátu a odznaku – ceremonie. Ceremonie probíhá za účasti patronů DofE a dalších významných hostů. Účast na ceremonii je zahrnuta v účastnickém poplatku, který se platí při registraci do programu DofE, není tedy potřeba nic doplácet.

Dokončení úrovně v ORB – podmínka pro absolvování ceremonie

V předem daném termínu musíš mít splněné všechny aktivity a expedici – je potřeba, aby vše bylo zapsané v ORB. Pro přihlášení na ceremonii je nezbytné mít status v ORB: Schválení Národním centrem. Uděláš nejlépe pokud se před uplynutím termínu spojíš se svým vedoucím, aby ti zápisy v ORB včas doplnili. 

Certifikát a odznak 

Všem úspěšným dofákům po dokončení úrovně přijde na email (vyplněný v ORB) elektronický certifikát a odznak! Pokud se zúčastníš ceremonie, předáme ti vytištěný certifikát a opravdový odznak právě tam. Elektronický certifikát doporučujeme přikládat jako přílohu při přihláškách na univerzity, stáže, pracovní nabídky, nebo se s ním pochlub třeba na LinkedIn. Tvoje budoucí zaměstnavatele nebo univerzity určitě bude zajímat, že si dokážeš správně nastavit cíle, a hlavně jich cílevědomě dosáhnout. 

Přihlášení na ceremonii 

Mail s přihlašovacím odkazem na ceremonii ti dorazí na tvůj email – ten, který máš uvedený v ORB (nezapomeň si zkontrolovat spam!). Přihlašování na ceremonii je časově omezené, ideálně tedy vyplň přihlášku hned, jakmile ti dorazí. 

Průběh ceremonie 

Na ceremonii je nutností se dostavit včas a ve společenském oblečení a upravení, jelikož každý úspěšný absolvent půjde na pódium převzít certifikát a odznak. Po příchodu na ceremonii se musíš registrovat u vstupu. Poté se usaď nejlépe pohromadě tak, jak se znáte ze svého DofE Centra. Po zahájení moderátoři nejprve všechny přivítají, významní hosté budou mít proslovy a potom přijde na řadu to nejdůležitější, tedy předávání ocenění vám, úspěšným absolventům. Během předávání certifikátů, se bude číst tvůj medailonek, který jsi vyplňoval/a při přihlašování na ceremonii. Budeš mít také možnost přednést proslov, nebo předvést svoji dovednost (tuto volitelnou možnost vyplňuješ při přihlašování na ceremonii). Jakmile zazní tvé jméno, půjdeš na pódium, kde si potřeseš rukou nejprve s jedním předávajícím, který ti předá certifikát a poté s druhým, který ti předá odznak. Poté ještě zůstáváš stát mezi oběma předávajícími a fotograf vás společně vyfotí. Po vyfocení odcházíš z pódia s pocitem vítězství a vracíš se na své místo. Případně se fotí najednou celá skupina DofE absolventů z jednoho DofE centra. Po zakončení ceremonie bude následovat společné fotografování všech dofáků a vašich vedoucích. Budeme rádi, pokud po ceremonii ještě zůstaneš na drobné občerstvení a využiješ možnosti si neformálně promluvit jak s představiteli DofE, tak například i s DofE patrony. Celá oficiální část ceremonie trvá cca 1 hodinu (dle počtu oceněných), neformální část pak také cca 1 hodinu.