Spolupráce

Děkujeme všem, kteří se podílejí na realizaci programu DofE v DofE centru Střední průmyslová škola na Proseku či s naším centrem úzce spolupracují či nás jakkoliv podporují.

Chcete nás podpořit? Pokud byste chtěli naši činnost jakkoliv podpořit, nejen materiálně a finančně, prosím ozvěte koordinátorovi našeho DofE centra a jistě se domluvíme na vzájemně příjemné spolupráci. Základní informace o programu DofE, činnosti, přínosech našeho DofE centra na mladé lidi a možnostech spolupráce naleznete zde.

Představení našich podporovatelů:

Hlavní město Praha

Střední průmyslová škola na Proseku je hrdým poskytovatelem DofE programu. Zřizovatelem školy je Hlavní město Praha. Na základě uzavřeného memoranda funguje od roku 2019 spolupráce mezi hlavním městem Prahou a The Duke of Edinburgh’s International Award Czech Republic Foundation (DofE). Cílem spolupráce je podporovat volnočasové aktivity a pomoci v získávání dovedností pro budoucí život a kariéru mladých lidí. Na základě pozitivních zkušeností proto radní hl. m. Prahy v roce 2022 rozhodli memorandum prodloužit až do roku 2026. Hlavní město Praha finančně účelově podporuje příspěvkové organizace zřízené HMP pro realizaci programu DofE.

Fond DofE

Posláním programu DofE je poskytnout všem mladým lidem příležitost smysluplně trávit volný čas a podporovat je na jejich cestě k nezávislosti, sebevědomí, budoucímu zaměstnání a sociálnímu blahobytu. Proto nabízíme finanční podporu vedoucím (včetně školitelů a hodnotitelů expedic), účastníkům a Dofe centrům, které program poskytují.

Možnost požádat o finanční příspěvek z DofE fondu je obvykle dvakrát ročně (na jaře a na podzim). Jednotlivá DofE centra jsou informována před spuštěním nové výzvy k přihlášení do fondu. Více informací o DofE fondu naleznete zde.

Adventure Menu

Adventure Menu je česká firma, která od roku 2011 připravuje jídla na vaše cesty. Jídla jsou vyráběna z čerstvých surovin od lokálních farmářů. Díky speciální technologii má jídlo až tříletou trvanlivost i bez použití konzervantů. V roce 2020 uvedla značka na trh unikátní technologii Vacuum-Dried/Tasty díky které je jídlo až o 80% lehčí a navíc s sebou nenesete žádný vzduch navíc. Sterilovaná jídla mají přirozenou barvu, vůni, chuť a stejně tak i nutriční hodnoty a navíc dlouhou trvanlivost. Jídla je možné ohřát jak v mikrovlnné troubě, v horké vodě, tak i v kotlíku. K těmto možnostem se ještě přidává možnost samoohřevu, sáček s jídlem vložíte do tzv. zipper bagu a přidáte samoohřevnou kapsli a vodu. Tato kapsle funguje na principu exotermické reakce nehašeného vápna s vodou. Teplota v takovém případě dosahuje až 100 °C a horká pára ohřeje jídlo do 12 minut. V nabídce značky Adventure Menu najdete řadu produktů od hotových jídel, která jsou vhodná i pro vegetariány a vegany, přes bezlepkové pokrmy až po sušené maso Jerky a cestovní směsi Trailmix. 

S Adventure Menu se najíš tak dobře jako v restauraci, kdykoli a kdekoli, kam se vydáš. Protože příroda je nejlepší restaurace, do který můžeš zajít.

Jídla od Adventure Menu jsou ideální pro DofE expedice.

České dráhy

České dráhy jsou národní železniční společnost. Jedná se o největšího českého železničního dopravce s více než 180letou tradicí, který poskytuje nejširší nabídku celoplošných služeb ve vlaku i mimo něj. Ekologická a efektivní udržitelná železniční doprava je vhodná pro přepravu na/z dobrodružných DofE expedic.

Husky

Česká firma, která již od roku 1997 vyvíjí spolu se specialisty a profesionálními cestovateli outdoorovou výbavu a oblečení do všech podmínek. Husky produkty nezklamou ani při těch nejnáročnějších expedicích.

Skupina ČEZ

Skupina ČEZ patří mezi nejvýznamnější ekonomické subjekty v České republice a působí dále v zemích západní, střední a jihovýchodní Evropy. Hlavni předmět podnikání tvoří výroba, distribuce, obchod a prodej v oblasti elektřiny a tepla; obchod a prodej v oblasti zemního plynu; poskytování komplexních energetických služeb ze sektoru nové energetiky a těžba uhlí. Skupina ČEZ je jednou z deseti největších energetik v Evropě. 

Skupina ČEZ je partnerem programu DofE. V regionu Jaderné elektrárny Dukovany vznikl pilotní projekt DofE jaderná dovednost, kterého se naše DofE centrum v roce 2023 aktivně zúčastnilo. Koordinátor našeho DofE centra a dva účastníci si během DofE jaderné dovednosti rozšířili své znalosti v oblasti techniky a energetiky, zažili provoz jaderné elektrárny “na vlastní kůži”, potkali se s odborníky. DofE jaderná dovednost je rozdělena do 3 bloků: sekundární část, primární část, část elektro. Každý blok má teoretickou přípravnou část, po které vždy následuje praktická exkurze v JE Dukovany.

Rock Point

V roce 1997 malá skupina outdoorových nadšenců založila první obchod s vybavením, které sami používali při svých cestách za dobrodružstvím. Jejich cílem bylo přinášet inspiraci a umožnit i ostatním radovat se naplno z toho, co mají sami nejraději – pohyb v přírodě, dobrodružství a posouvání vlastních možností. Tato vize je i dnes naší nedílnou součástí a jsme hrdí na to, že již 25 let Vás můžeme propojovat s přírodou a pomáháme Vám dostat se na vrchol. Dnes je Rock Point místem číslo jedna pro vše, co souvisí s outdoorem. Stavíme na vlastních zkušenostech a chceme je předávat dál. V našich obchodech získáte rady a na míru šitá doporučení, ať už jste ostříleným horolezcem, nebo rodinou směřující na první velký výlet. Vždy se snažíme, abyste si Vaši cestu mohli vychutnat naplno a podle Vašich představ.

Vitana

Vitana je moderní potravinářskou značkou, která patří do portfólia společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko.

Sortiment vitanských produktů se v současné době vyrábí ve třech závodech – v Byšicích, Varnsdorfu a Roudnici nad Labem. V dubnu 2013 se stala součástí norského nadnárodního koncernu Orkla ASA – lídra na skandinávském trhu značkových potravin. Dne 1. února 2020 byla dokončena integrace společností Vitana a Hamé a vznikl nový právní subjekt Orkla Foods Česko a Slovensko.

Pivovar Svijany

Pivovar Svijany patří mezi nejstarší pivovary v Česku, byl založen před rokem 1564. Svijanský pivovar používá pro výrobu Českého piva typický způsob výroby, zachovávající charakter po celém světě proslaveného českého piva plzeňského typu. Pivo není nijak chemicky ošetřeno ani pasterováno.