Dobrovolnictví

Celý život dáváme a dostáváme. Dobrovolnictví je jedním ze způsobů, jak dávat a dostávat zároveň. Seznámíš se při něm s lidmi, které bys jinak nejspíš nepotkal(a), a naučíš se empatii, toleranci, zodpovědnosti a trpělivosti. Zažiješ také, jaké to je být užitečný/á.

Co můžeš dělat v rámci dobrovolnictví ?

  • Práce s lidmi – (pomoc dětem, pomoc lidem se zvláštními potřebami, pomoc starým lidem, práce s mládeží, role vedoucího DofE, sportovní trenérství, vedení skupiny (např. skaut, tábor), vyučování zájmové aktivity, výuka, doučování, záchranářské služby a první pomoc
  • Občanská angažovanost – (pomoc s přípravou místních akcí, pomoc v místních médiích, příprava prospěšného projektu, účast ve školní či místní radě, zvyšování povědomí o významných tématech)
  • Pomoc v neziskovém sektoru – (fundraising a sbírky, pomoc s přípravou akce, pomoc v místním centru DofE, pomoc v neziskové organizaci, práce v charitativním obchodě apod.
  • Životní prostředí a zvířata – (péče o místní prostředí, pomoc ve zvířecím útulku, práce v přírodním parku, práce v zoo či na farmě, sbírání odpadků, zvyšování povědomí o významných tématech)